دکوراسیون داخلی
دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی ، هماهنگ سازی طراحی شده برای رنگ ها در یک ساختمان با مفهوم زیبایی ارتباط مستقیم دارد و طراحان از اصول هایی مانند رنگ شناسی استفاده می کنند تا بتوانند، این رابطه را عمیق تر کنند.

هیچ گاه یک طراح دکوراسیون منزل نمی تواند کار یک طراح داخلی را انجام دهد زیرا، برای انجام طراحی داخلی باید مدرک تخصصی داشته باشید.

تفاوت طراح دکوراسیون و طراح داخلی چیست


طراح دکوراسیون داخلی گروهی هستند که وظیفه چیدمان وسایل منزل را متناسب با سلیقه مشتری دارند اما، طراح داخلی کسی است که شکل و فرم داخلی ساختمان را انجام میدهد و، در کنار معمار ساختمان با توجه به اصول،طراحی معماری کار خود را پیش می برد و، در صورت برخوردار بودن از ذهنی خلاق می تواند یک طراح دکوراسیون باشد. فعالیت طراحان داخلی بیشتر به فضای داخلی کمک می کند آنها، نه تها ظاهر را عوض می کنند بلکه تغییراتی هم به وجود می آورند و، برای آنها فرقی نمی کند که مشتری خانه را اجاره کرده است یا آن مکان دفتر است، آنها سعی می کنند کار خود را به نحواحسن انجام دهند.

بازار کار رشته طراحی دکوراسیون داخلی


یکی از فرصت های شغلی برای رشته طراحی دکوراسیون داخلی کسب و کارهای آنلاین است که با، پیشرفت تکنولژی فرصت کسب و کارهای اینترنتی برای همه مشاغل مهیا شده است. آتلیه ها، گالری های خصوصی و موزها از جمله کارکردهای تجاری طراحان داخلی است که، یک تحصیل کرده رشته طراحی دکوراسیون می تواند خود را وارد بازار کار کند. درمورد درآمد این رشته بدانید که یکی از پر درآمد ترین و پر مشاغل ترین رشته ها به حساب می آید. میزان درآمد طراحان داخلی به سابقه کار، محل کار، نمونه کارهای قبل و... بستگی دارد.

نتیجه گیری


هرکسی با هر شرایطی می تواند یک دکوراتور داخلی باشد، کسانی که به چیدمان منزل و ست کردن رنگ ها با یکدیگر علاقه دارند می تواندد، به راحتی و با کمی حوصله یک دکوراتور داخلی شوند.