دکوپاژ وسایل
دکوپاژ وسایل

دکوپاژ وسایل ، خلاقیت هنری بسیار زیبایی است که میتوان به وسایل کهنه و  قدیمی خانه، یا وسایل دورریز مانند شیشه مربا،ترشی و..زیبایی دوباره بخشید.                                                       

با استفاده از کاغذهای روزنامه یا کاغذ کادو، لاک الکل و چسب به میز، مبلمان و جعبه های کوچک دوباره زیبایی بخشید و باز هم وسایل خسته کننده را مورد استفاده قرار داد.

طراحی دکوپاژ

این روش طراحی برای جلوه دادن به وسایل قدیمی است که با استفاده از عکس،روزنامه،پارچه و..میتوان طرحی زیبا خلق کرد.شما میتوانید با اینکار تمام وسایل کهنه خود را به سلیقه خودتان احیا کرده و ظاهرزیبا به آنها بدهبد.انجام دکوپاژبرروی همه سطوح قابل اجراست.شایان ذکراست که انجام دادن این هنر برروی وسایل چوبی ازقبیل صندلی،بوفه،میز و...زیبایی چشمگیری دارد.

اموزش دکوپاژ


درابتدا وسیله که برای انجام دکوپاژانتخاب کرده اید را خوب بشویید و خشک کنید.طرح انتخابی را روی سطح کار بگذارید و قسمت های اضافی آنرا ببرید.توجه کنید اگر وسیله چوبی انتخاب کرده اید در صورتی که زمینه طرح انتخابیتان روشن است روی سطح کارتان یک لایه رنگ آکرولیک بزنید تا رنگ زمینه چوب در پایان کار نمایان نشود.سپس طرحتان را روی سطح بچسبانید و با استفاده از چوب بستنی روی کار را کاملا صاف کنید.سپس روی عکس براق کننده بزنید و تا خشک شدن منتظر بمانید.درمرحله بعدی براق کننده را روی تمام سطح کاربزنید این کار را تا زمانی ادامه دهید که تصویرانتخابیتان با زمینه یکی شود و جدا از سطح کار به نظر نرسد.در مرحله آخر بگذارید کارکاملا خشک شود.

نتیجه گیری


تکنیک دکوپاژ یک هنر زیباییست که با کمترین هزینه میتوانید برای  خانه تان زیبایی خلق کنید و به وسایلتان روح ببخشید واز این وسایل جدید به عنوان دکور یا هدیه استفاده کنید.