کفپوش محیط های اداری و تجاری
کفپوش محیط های اداری و تجاری

امروزه استفاده از کفپوش مناسب با دکوراسیون محیط یکی از عوامل مهم برای ایجاد محیطی دلپذیر می باشد. با توجه به این که تنوع کفپوش ها از نظر طرح و رنگ و همچنین متریال بسیار بیشتر از قبل است، طراحان طیف وسیع تری برای انتخاب دارند و ذهنشان باز است.

کفپوش محیط های اداری و تجاری

کفپوش محیط های اداری و تجاری

کفپوش لمینت

همانطور که گفته شد امروزه استفاده از پارکت لمینت به دلیل زیبایی ، سرعت در اجرا ، تنوع بالا ، مقاوم بودن ، قیمت ارزان تر نسبت به سایر کفپوش ها همچون پارکت طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است. به منظور استفاده از پارکت لمینت در محیط های پر رفت و آمد همچون ادارات می بایست از مدل هایی از این کفپوش استفاده کرد که در چنین شرایط محیطی مقاومت بالایی دارند. علاوه بر این نکات تمیز کردن پارکت لمینت به مراتب ساده تر از برخی مدل های کفپوش ها می باشد.

کفپوش PVC

یکی دیگر از مناسب ترین کفپوش ها برای چنین محیط هایی ، کفپوش پی وی سی می باشد.این نوع کفپوش ها بر اساس متریالی که در آن ها استفاده شده است دارای ویژگی های زیادی به منظور استفاده در مکان های پر تردد هستند.مقاومت زیاد کفپوش PVC ، تنوع در ضخامت و همچنین مناسب بودن قیمت کفپوش پی وی سی همه و همه سبب شده است تا این کفپوش یکی از مناسب ترین کفپوش ها در کنار پارکت لمینت برای استفاده در محیط های اداری و تجاری باشد.

کفپوش کارپت

استفاده از کفپوش کارپت از دیگر انواع کفپوش های مورد استفاده در محیط های اداری و تجاری می توان به کارپت اشاره کرد.حس لوکس بودن این نوع کفپوش با توجه به طرح های منحصر به فرد ، مناسب افرادی است که قصد دارند محیط اداره و یا مرکز تجاری خود را متمایز از سایر مراکز نمایش دهند.از مزیت این نوع کفپوش می توان به طول عمر زیاد ، تنوع رنگی بالا ، ایجاد راحتی بیشتر و جنس نرم آن اشاره کرد.

کفپوش سرامیکی

شاید بی دردسر ترین و محبوب ترین راه برای ایجاد کفپوش های مراکز اداری و تجاری استفاده از سرامیک باشد.این نوع کفپوش از بالاترین میزان مقاومت در برابر ضربه و خط و خش برخوردار بوده و انجام فرآیند شست و شوی آن بسیار راحت است.همچنین آب و رطوبت بر روی کفپوش سرامیک هیچگونه تاثیری نخواهد داشت. مهم ترین عیب این کفپوش ها پروسه زمان بر نصب آن ها می باشد.

کفپوش اپوکسی

از جدیدترین مدل های کفپوش که به تازگی از آن استفاده می شود کفپوش اپوکسی می باشد. این نوع کفپوش قابلیت استفاده در سقف را نیز دارا بوده و با توجه به ظاهر لوکسی که دارد می تواند محیط مجلل و زیبایی را خلق نماید. طریقه نصب این کفپوش نیازمند مهارت بالا بوده و قیمت آن نسبت به سایر کفپوش ها بالاتر است.