شومینه در دکوراسیون منزل
شومینه در دکوراسیون منزل

شومینه در دکوراسیون منزل، امروزه زیبایی منزل و دکوراسیون اهمیت بالایی دارد. همچنین استفاده از المان های مختلف مانند: شومینه مدرن، چراغ های دکوراتیو و ... گسترش زیادی داشته است.

طراحی دکور زیبا در اتاق نشیمن جزء مهم ترین طراحی دکوراسیون می باشد. شومنیه ها با توجه به دکوراسیون منزل، انواع متفاوتی دارند.


سیستم گرمایشی شومینه


سیستم گرمایشی شومینه، ابزار گرمایشی انواع مختلفی دارد مانند: پکیج، رادیاتور، بخاری، شومینه و ... . شومینه در دکوراسیون یک عنصر دکوراتیو می باشد که طرفداران زیادی دارد. امروزه شومینه ها در سبک ها و شکل های مدرن تر تولید می شوند. با پیشرفت تکنولوژی و به کارگیری خلاقیت برای ایجاد شومینه نیاز به یک فضای خاص ندارید، بلکه بسیاری از مدل های مدرن قابل نصب در دیوار می باشند. این سیستم گرمایشی در انواع مختلفی طراحی و ساخته می شود که عبارتند از : شومینه گازی، الکلی و برقی.
شومینه الکلی، آن دسته شومینه هستند که نیازی به دودکش ندارند و قابل حمل می باشند. ماده سوختی این شومینه الکل ژل یا بیواتانول می باشد، اما نسبت به شومینه های گازی گرمای کمتری دارند.
شومینه گازی، برای نصب نیاز دارند که از قبل جای مشخصی برای شان تعیین شود. از گرمایش نسبت به سایر شومینه ها گرمای زیادی تولید می کنند. همچنین نیاز به نصب دودکش دارند.
شومینه برقی، بیشتر جنبه تزئینی داشته و گرما ندارند. استفاده از این شومینه تصویر شعله زیبایی دارد و قابلیت کم و زیاد کردن شعله وجود دارد.

 

مدل مختلف شومینه


مدل مختلف شومینه، هنگام انتخاب شومینه توجه داشته باشید که از نظر اندازه و ابعاد و رنگ با دکوراسیون منزل تان هماهنگی داشته باشد. شومینه ها از سه بخش طاقچه، آتشدان و ارتفاع تشکیل شده اند که همه این موارد طبق سلیقه شما طراحی می شوند. وجود تضاد رنگی دیوار پشت شومینه و شومینه سبب زیبایی دوچندان دکوراسیون تان می شود. برای طراحی دیوار پشت شومینه می توانید از طرح: سنگ، ترکیب سنگ و چوب، آینه کاری و ... استفاده کنید.

نتیجه گیری


سبک شومینه می تواند در چیدمان و دکوراسیون تان تاثیر گذار باشد. شومینه های شیشه ای جلوه خاصی به فضای داخلی تان می دهند.