چگونه می توان کابینت های قدیمی آشپزخانه را نوسازی کرد (بخش ذوم)

چگونه می توان کابینت های قدیمی آشپزخانه را نوسازی کرد (بخش ذوم)، آن چه که در این مطلب به بیان آن می پردازیم ارائه ایده هایی در زمینه تغییر ظاهر کابینت آشپزخانه و نوسازی آن می باشد. از آن جایی که امکان دارد تعویض کابینت ها متحمل هزینه های زیادی باشد، بسیاری از افراد به دنبال ایده هایی برای تغییر در ظاهر آن ها می باشند. با ما همراه باشید تا با برخی از این ایده ها آشنا شوید.

راهکارهای نوسازی کابینت آشپزخانه

  • طراحی دیوار بین کابینتی

استفاده از متریال مناسب برای طراحی دیوارپوش بین کابینتی نیز از دیگر ایده هایی است که می توانید در جهت ایجاد تغییر مورد استفاده قرار دهید. برای مثال به این منظور می توانید از انواع کاشی های شیشه ای استفاده کنید. ایده های زیادی برای طراحی این قسمت از خانه وجود دارد که می توان با توجه به سبک طراحی آشپزخانه نمونه ای مناسب از آن ها را انتخاب و مورد استفاده قرار داد.

  • رنگ آمیزی کابینت

اگر جنس کابینت هایی که در آشپزخانه مورد استفاده قرار داده اید به گونه ای است که قابلیت رنگ آمیزی دارند، می توانید با رنگ آمیزی آن ها به یک طراحی زیبا و جدید در آشپزخانه دست یابید. به یاد داشته باشید که برای جلوگیری از هر گونه آسیب احتمالی، قبل از انجام این کار با یک متخصص در این زمینه مشورت نمایید.

دقت کنید قبل از رنگ آمیزی حتما سطح کابینت را سمباده بکشید و رنگ قبلی را به طور کامل پاک نمایید، زیرا در صورت عدم انجام این کار، رنگ جدید شکل و ظاهر زیبایی نخواهد داشت. لازم به ذکر است که روش رنگ آمیزی برای کابینت ام دی اف کاربردی ندارد، بنابراین اگر کابینت شما از این جنس بود، بهتر است به سراغ روش های دیگری مانند روکش کردن بروید.

  • تعویض دستگیره ها

تعویض دستگیره ها از دیگر ایده هایی است که می توانید در این زمینه مورد استفاده قرار دهید. اگرچه ممکن است تصور کنید که انجام این کار تاثیر زیادی نخواهد داشت، اما به یاد داشته باشید که با استفاده از این روش می توانید ظاهر کابینت های آشپزخانه را تغییر دهید.

  • تبدیل یک کابینت به شلف

از دیگر ایده هایی که می توانید در جهت ایجاد تغییر در ظاهر و نمای کلی کابینت ها مورد استفاده قرار دهید، برداشتن درب یکی از کابینت ها و تبدیل آن به شلف می باشد. استفاده از این روش می تواند تغییر چشمگیری ایجاد کند. از این شلف می توانید برای قرار دادن المان های تزئینی استفاده نمایید. انجام این روش در انواع سبک های طراحی آشپزخانه امکان پذیر می باشد.

  • نوسازی صفحه رویه کابینت

در گذشته صفحه رویه کابینت را از سنگ می ساختند اما امروزه با روی کار آمدن ام دی اف، اکثر صفحات کابینت از این جنس تشکیل شده است. ام دی اف در برابر رطوبت و آب مقاومت چندان بالایی ندارد و ممکن است پس از مدتی پوسته پوسته شود یا باد کند.

برای نوسازی و تعمیر این قسمت ایده های زیادی وجود دارد اما پیشنهاد ما به شما استفاده از کاشی های تزیینی بر روی این سطوح می باشد. از این کاشی ها علاوه بر پوشش سطح ام دی اف، برای سطوح فلزی و چوبی نیز می توانید استفاده نمایید.