چگونه می توان کابینت های قدیمی آشپزخانه را نوسازی کرد (بخش اول)

چگونه می توان کابینت های قدیمی آشپزخانه را نوسازی کرد (بخش اول)، اگر به دنبال ایجاد تغییر در طراحی آشپزخانه هستید اما تعویض کابینت شامل هزینه های زیادی برای شما می شود، می توانید نسبت به نوسازی کابینت اقدام نمایید. ایده های زیادی در این زمینه وجود دارد که ما در این جا به معرفی رایج ترین و در عین حال مقرون به صرفه ترین آن ها خواهیم پرداخت. بنابراین اگر شما نیز به دنبال اجرای ایده هایی در این زمینه هستید، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

راهکارهای نوسازی کابینت آشپزخانه

  • تعویض درب کابینت

از ایده هایی که می توانید نسبت به ایجاد تغییر در آشپزخانه مورد استفاده قرار دهید، تعویض درب کابینت می باشد. این کار نسبت به تعویض کلی آن ها هزینه کم تری در پی دارد و می تواند نمای آشپزخانه را تغییر دهد. برای مثال اگر کابینت ها از درب چوبی برخوردار هستند و از نمای کلی آن خسته شده اید، می توانید نسبت به تعویض آن ها اقدام کرده و نمونه ای جدید را جایگزین آن نمایید. مشورت با یک متخصص می تواند در این زمینه به شما کمک کند. نمونه های مختلفی از درب وجود دارند که شما می توانید از آن ها به این منظور استفاده نمایید.

درب کرکره ای، شیکر، ترموفیل، بیدبورد، فلت و شیشه ای نمونه هایی از این درب ها می باشند. استفاده از هر یک از این درب ها باید با توجه به سلیقه شخصی، سبک طراحی آشپزخانه و میزان بودجه ای که به این منظور در نظر گرفته اید، صورت پذیرد.

  • استفاده از روکش درب کابینت

هم چنین از دیگر روش هایی که می توانید برای ایجاد تغییر مورد استفاده قرار دهید، استفاده از روکش درب کابینت می باشد. این روکش ها نیز انواع مختلفی دارند که از جمله می توان به روکش های اکریلیک، روکش اچ پی ال، روکش ملامینه، روکش پی وی سی و روکش لترون، اشاره کرد. انتخاب نمونه ای مناسب از آن ها باید با توجه به سبک طراحی و هزینه مورد نظر صورت پذیرد.

  • استفاده از برچسب و استیکر کابینت

اگر کابینت های شما ظاهر مناسبی دارند اما شما می خواهید آن ها را از این یکنواختی و یکرنگی دربیاورید، بهترین کار استفاده از استیکرها و برچسب های جذاب و زیبا می باشد. شما می توانید تنها با برچسب زدن دو یا سه درب، تغییر فوق العاده آن را احساس نمایید. همچنین از برچسب کابینت می توانید برای پوشاندن نواقص و کهنگی های کابینت استفاده نمایید.

  • استفاده از نورپردازی کاربردی

استفاده از لامپ های مناسب مانند لامپ های ال ای دی در قسمت بالای کابینت ها می تواند باعث ایجاد تغییر چشمگیری در آن شود. به این منظور می توانید از لامپ های ال ای دی در زیر لبه ها و یا در بالای آن ها استفاده نمایید. این کار می تواند در جهت ایجاد نورپردازی کاربردی نیز مورد استفاده قرار گیرد.