ویژگی ها و بهترین متریال کابینت روشویی

ویژگی ها و بهترین متریال کابینت روشویی، کابینت روشویی از جمله ضروری ترین وسایل و تجهیزات در حمام و سرویس بهداشتی است که برای نگهداری لوازم مورد استفاده قرار می گیرد. این کابینت ها در ابعاد و اشکال متفاوت ساخته و به بازار عرضه شده اند و متناسب با دکوراسیون حمام می توان نمونه دلخواه با رنگ مورد علاقه را خریداری نمود و در حمام یا دستشویی نصب کرد. با این مقدمه در ادامه این نوشته به بررسی ویژگی های کابینت روشویی، بهترین متریال برای آن می پردازیم. با ما همراه باشید.

بهترین متریال برای کابینت روشویی چیست؟

کابینت روشویی از مواد مختلفی نظیر چوب طبیعی، ام دی اف، فلز و PVC ساخته می شود. کابینت های فلزی از استحکام و طول عمر بسیار بالایی برخوردار هستند اما به دلیل قرار گرفتن در معرض رطوبت احتمال خوردگی و زنگ زدگی آن ها وجود دارد و ممکن است به مرور زمان ظاهر زیبای اولیه خود را از دست بدهند.

به دلیل محیط مرطوب حمام و سرویس بهداشتی، کابینت تمام چوب نیز با گذشت زمان دچار پوسیدگی می شود و ظاهر زیبای خود را از دست می دهد، از این رو برخی افراد از کابینت ام دی اف به دلیل مقاومت بالاتر استفاده می کنند.

ام دی اف در برابر چوب طبیعی دوام بیشتری در مقابل رطوبت دارد اما با این حال، ام دی اف نیز پس از مدتی در اثر رطوبت دچار پوسیدگی می شود و باد می کند.

مناسب ترین گزینه برای ساخت کابینت روشویی پی وی سی است، زیرا این متریال در برابر آب و رطوبت مستحکم است و تمیز نمودن آن نیز به راحتی انجام می شود. کابینت PVC عمری طولانی دارد و با گذشت زمان دچار رنگ پریدگی نخواهد شد.

ویژگی های کابینت روشویی

 • کابینت روشویی یکی از ملزومات حمام و سرویس بهداشتی است که به منظور قرار دادن لوازم آرایشی، بهداشتی و یا نظافتی در آن و پنهان کردن آن ها از زاویه دید به کار می رود.
 • این کابینت ها در کل فضایی برای ذخیره سازی اشیاء و لوازم هستند و با توجه به سایز حمام و نحوه کاربرد انتخاب می شوند.
 • هر کدام از این کابینت ها با توجه به نوع طراحی خود دارای جلوه ای متفاوت هستند، از این رو هیچ نگرانی در مورد خرید آن ها وجود ندارد؛ زیرا در صورت مراجعه به فروشگاه های لوازم بهداشتی ساختمان با تنوعی از طرح و رنگ رو به رو می شوید و به راحتی می توانید متناسب با دکوراسیون حمام و مدل سینک روشویی نسبت به خرید کابینت اقدام نمایید.
 •  کابینت روشویی از نظر زیبایی بر محیط اثر مطلوبی خواهد گذاشت.
 • کابینت های روشویی در برابر نم و رطوبت از مقاومت بالایی برخوردارند و به راحتی آسیب نمی بینند.

راهنمای خرید کابینت روشویی

 • انتخاب طرح و نقش از اولین نکاتی است باید هنگام خرید به آن توجه نمایید. با توجه به سبک طراحی حمام و سرویس بهداشتی، مدل مورد نظر خود را انتخاب نمایید.
 • نکته دوم نحوه اتصال کابینت می باشد. این کابینت ها به دو صورت دیواری و زمینی قابل اجرا می باشند. تصمیم بگیرید که کدام نوع را می پسندید.
 • اندازه کابینت نیز از دیگر نکاتی است که باید به آن توجه کنید. قبل از رفتن به مراکز خرید، حتما طول، عرض و ارتفاع محلی که می خواهید کابینت روشویی را قرار دهید، اندازه گیری نمایید.
 • جنس کابینت مهم ترین مسئله ای است که باید به آن فکر کنید. امروزه اغلب کابینت های روشویی از جنس پی وی سی می باشند اما اگر شما به جنس دیگری مانند چوب یا ام دی اف علاقه دارید، می توانید آن را سفارش دهید.
 • جنس و کیفیت روکش نیز بسیار اهمیت دارد. مطمئن شوید روکشی که بر روی کابینت تعبیه شده استحکام و مقاومت لازم را داشته باشد و حتما ضد آب باشد.
 • آینه داشتن یا نداشتن کابینت روشویی از دیگر نکات مهم می باشد. کابینت های روشویی هم با آینه و هم بدون آینه به فروش می رسند. نمونه ای را انتخاب نمایید که به آن نیاز دارید.
 • قیمت کابینت روشویی از دیگر فاکتورهای قابل توجه در خرید می باشد. سعی کنید مدلی را انتخاب نمایید که با میزان بودجه شما سازگاری داشته باشد.