طراحی با رنگ روی دیوار

طراحی با رنگ روی دیوار ، به شکل کلی نقاشی کار آسانی نمی باشد، فرقی هم نمی کند در حال رنگ نمودن کل فضای دیوار داخلی خانه خود باشید و یا در حال بازسازی مبلمان های خانه. هر کس در حرفه ی تخصصی نقاشی خود از راه های متفاوتی در حوزه ی کاری خود را برخوردار است.


رنگ نمودن دیوار برای نوساختن فضای داخلی آپارتمان جزو امور های واجب به حساب می آید. دیوارها قسمت بسیار زیادی از فضا را می گیرند و بیشترین نما را برخوردار هستند. لوکس ترین طراحی ها و بهترین چیدمان و لوازم خانگی گران تمامی این لوازم در ازای دیوارهای رنگ شده و تمیز جلوه و نما بسیار زیادی را دارا خواهند بود. هزینه ای که رنگ آمیزی دیوارها برخوردار است جزو چالش های بزرگ هر خانواده می باشد.
رنگ آمیزی و نقاشی کار ساده ای نمی باشد و به تخصص خاصی نیاز دارد. بتونه کاری، سنباده زدن، زیرسازی، ترکیب نمودن رنگ ها و نقاشی ساختمان را نمی شود با سهل انگاری انجام داد. حتی برای استفاده از قلمو نیز بر روی دیوار نیاز به مهارت به خصوصی دارد.
نحوه نقاشی و رنگ آمیزی خانه بسته به هنر و مهارت فرد نقاش دارد. که تا چه اندازه مهارت داشته باشد.


برای رنگ آمیزی ساختمان با غلطک به لوازمی عبارت است از:


رنگ
غلطک پرداز
آب
سینی رنگ
را شامل می شود. برای استفاده از غلطک از یک محدودیت به صورت عمده برخوردار است. نمی شود از این وسیله برای گوشه ها و یا رنگ آمیزی تزیینات سقف به کار برد پس در مرحله اول کار ابتدا باید با استفاده از قلموی نقاشی و رنگ آمیزی گوشه های دیوار و نقطه های تزئینی محدود نمود. می توانید برای بیشتر شدن کیفیت کار، به میزان حداقل 10 سانتی متر از گوشه ی دیوار ها و 10 سانتی متر از زیر سقف ها را با قلمو رنگ آمیزی نمود.