مزایا و معایب غلتک های نقاشی

مزایا و معایب غلتک های نقاشی، در این مطلب می خواهیم شما را با مزایا و معایب غلتک های نقاشی آشنا کنیم. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

ادامه مطلب: مزایا و معایب غلتک های نقاشی

آشنایی با انواع غلتک از لحاظ اندازه پرزهای رول

آشنایی با انواع غلتک از لحاظ اندازه پرزهای رول، غلتک یکی از ابزار آلات نقاشی می باشد که از پر کاربرد ترین ابزار آلات در زمینه نقاشی ساختمان می باشد. این ابزار که متشکل از یک دسته و یک سری پرزدار است، موجب سهولت بیشتر و سرعت بالاتر در رنگ آمیزی سطوح وسیع تر می شود. برخی از غلتک ها، دارای یک محفظه رنگ هستند که همین امر موجب سهولت بیشتر در نقاشی می شود. استفاده از غلتک یا قلم مو بستگی به نوع کار و تا حدودی سلیقه نقاش داشته و انواع مختلفی از غلتک ها در بازار قابل عرضه برای مشتریان می باشند.

ادامه مطلب: آشنایی با انواع غلتک از لحاظ اندازه پرزهای رول

آشنایی با انواع گونیا، ویژگی ها و کاربردهای آنها

آشنایی با انواع گونیا، ویژگی ها و کاربردهای آنها، در این مقاله ما قصد داریم شما را با انواع گونیا، ویژگی و نحوه کارکرد هر یک از آنها آشنا کنیم. با ما همراه باشید تا بیشتر با این ابزار ساده اما کاربردی آشنا شوید.

ادامه مطلب: آشنایی با انواع گونیا، ویژگی ها و کاربردهای آنها

آشنایی با کولیس، انواع خط کش و چرخ اندازه گیر که در صنایع کاربرد دارند

آشنایی با کولیس، انواع خط کش و چرخ اندازه گیر که در صنایع کاربرد دارند، کولیس ابزاری است برای اندازه‌گیری که با توجه به دقت بسیار بالای آن در خیلی از صنایع کاربرد دارد. این ابزار عمق شکاف، ضخامت و عرض مورد نظر را محاسبه می‌کند. کولیس در سه نوع متداول یعنی کولیس ورنیه یا ساده، کولیس ساعتی یا عقربه‌ای و کولیس دیجیتالی در بازار موجود است که دقیق‌ترین نوع آن کولیس دیجیتالی است. البته کولیس پرگاری و فنردار هم از جمله کولیس‌های دیگری است که به دلیل دقت پایین، کم‌تر از آن‌ها استفاده می‌شود. برخی از ابزارهایی که برای اندازه‌گیری استفاده می‌شوند در حقیقت ابزار دقیق اندازه گیری هستند؛ به این معنا که کوچکترین اندازه‌ها حتی به کوچکی ۰.۰۰۱ را هم اندازه می‌گیرند. می توان گفت وجود کولیس در کارگاه های نجاری و آهنگری واجب است زیرا دقت تاثیر زیادی بر ظرافت و حتی استحکام کار دارد.

ادامه مطلب: آشنایی با کولیس، انواع خط کش و چرخ اندازه گیر که در صنایع کاربرد دارند

آشنایی با انواع متر، کاربرد و نحوه عملکرد هر یک از آنها

آشنایی با انواع متر، کاربرد و نحوه عملکرد هر یک از آنها، یکی از اساسی‌ترین ابزاری که هر نجاری و آهنگری به آن نیاز دارد ابزاری دقیق برای اندازه‌گیری است. وقتی یک نجار یا آهنگر از ابزاری برای انداره‌گیری استفاده می‌کند به طور قطع نتیجه کار بسیار تمیز و دقیق خواهد بود. استفاده از این گونه ابزار باعث می‌شود که کار با کیفیت‌ و دقت بیشتر انجام شود و دور ریز کار کمتر باشد اما نکته‌ی مهم استفاده از ابزار درست مطابق با نوع و اندازه قطعه کار است. در این مقاله قصد داریم به بررسی انواع متر، کاربرد و نحوه عملکرد هر یک از آنها بپردازیم.

ادامه مطلب: آشنایی با انواع متر، کاربرد و نحوه عملکرد هر یک از آنها