در هنگام استفاده از دریل مگنتی، به چه نکات مهمی باید توجه کرد؟
در هنگام استفاده از دریل مگنتی، به چه نکات مهمی باید توجه کرد؟

در هنگام استفاده از دریل مگنتی، به چه نکات مهمی باید توجه کرد؟، از آنجایی که لازم است مته های دریل مگنتی نسبت به ماده ای که روی آن دریل کاری انجام می شود، ساخته و استفاده شوند، در اشکال و ابعاد گوناگون و با مواد گوناگونی ساخته می شوند. حتی می توان گفت که بعضی از این مته ها تنها برای سوراخ کاری و بریدن فولاد کربن دار، تیتانیوم یا حتی فولاد ضد زنگ طراحی و استفاده می شوند.

نکات مهم در استفاده از دریل مگنتی:

  • قاعدتا آهنربا الکترومغناطیسی  بوده و تنها قدرت لازم جهت نگه داشتن دریل را دارد. در صورتی که به هر شکلی منبع برق قطع شود، آهنربا دیگر کار نکرده و دستگاه از سطح جدا شده و سقوط خواهد کرد (اگر از زنجیره ایمنی استفاده نشود).
  • دریل مگنتی می تواند در موقعیت افقی و بالاسری مورد استفاده قرار گیرد. «زنجیره ایمنی» را می توان در هر حالتی استفاده کرد، به ویژه در موقعیت های افقی و بالاسری. زنجیر ایمنی برای حفظ امنیت کاربر و دریل کاربرد دارد.
  • حالت مغناطیسی (آهنربا) دریل تنها به فلزات آهنی می چسبد و برای فلزات دیگر کاربردی ندارد.
  • فولاد باید صاف و کاملا تمیز باشد تا دریل به خوبی به سطح فولادی متصل شود.

فواید خریدن دریل مگنتی:

  •  ضایعات:

همانطور که می دانید ضایعات تولید شده را می توانید را با بهایی به مراتب بیشتر از براده‌ های آهن به فروش برسانید. ضایعات حاصل از سوراخکاری با دریل مگنت پولکی شکل و اندک است.

  • سرعت بالای سوراخکاری:

با استفاده از این محصول  شما قادر خواهید بود سرعت سوراخکاری را تا ۴ برابر افزایش دهید و این به معنای صرفه جویی در وقت و انرژی شما تا حد بسیار زیادی می باشد. پس استفاده از این محصول در زمینه سرعت هم به نفع کاربران می باشد.

  • ایمنی:

همانطور که پیداست استاندارد های ایمنی این دستگاه ها بسیار بالا می باشد. وجود گارد محافظ، سیستم الکترونیکی کنترل اضافه بار و کلاچ اتوماتیک، ایمنی شما را در حین کار با دریل مگنت تضمین می کنند.

  • مقرون به صرفه بودن:

دریل مگنت ها بسیار ارزان قیمت تر از دریل رادیال می باشند، به عنوان مثال یک دستگاه دریل مگنت به قیمت ۲۵ میلیون تومان می تواند سوراخی به قطر ۵۰ میلی متر ایجاد کند و این در حالی است که برای خرید یک دستگاه دریل رادیال چینی باید بین ۱۵۰ تا ۱۷۰ میلیون تومان هزینه کنید. پس اگر مشکل مالی ندارید و می‌توانید از پس این هزینه های کمر شکن دستگاه دریل رادیال برآیید، دریل مگنت نخرید.

  • کوچک و قابل حمل بودن:

دستگاه های دریل مگنت در عین حال که بسیار پر قدرت و کارآمد می باشند، کوچک و قابل حمل بوده و می‌توان آن ها را به راحتی در محل کار یا از کارگاهی به کارگاه دیگر جابجا کرد. پس اگر کار با دستگاه های بزرگ و غول پیکر را ترجیح می دهید، دریل مگنت به کارتان نمی آید.